• Anasayfa /
  • /
  • Sağlık Bakanı: Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçti

Sağlık Bakanı: Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçti

23 Ekim 2020 11:57 Sağlık
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüs salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçti" açıklamasını yaptı.
Sağlık Bakanı: Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçti

Bursa’da konuşan Bakan Koca, “Halkımızdan rica ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın hastaları iyileştirmek için gösterdiği çabayı sizler de tedbirlere uymak için gösterin. Salgınla mücadelede şu an tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Biliyoruz ki böyle bir mücadele sadece hasta tedavi ederek kazanılmaz. Yayılmayı önleyerek kazanılır. Bu da ancak ve ancak tedbirlere uymakla mümkündür. Şehir şehir dolaşıp çağrılarımızı tekrarlıyoruz.” dedi.

Koca, “Bugün burada planladığımız gibi çalışma programları düzenlediğimiz her yerde salgına karşı verilen mücadelede gelinen noktayı, hastanelerimizin durumunu, alınacak ek tedbirleri, sağlık  çalışanlarımızın ihtiyaçlarını değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Koca, “Koronavirüs salgını yeniden tırmanışa geçmiş durumda. 3 milyonu aşkın nüfusuyla Bursa Covid-19’a karşı verdiğimiz savaşın merkezlerinden biri”Bursa en kritik günlerini yaşıyor. Eylül ayına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır. İstanbullular, tedbirleri uyun. Bu çarşamba günü Bilim Kurulu toplantısını da İstanbul’da yapmayı planlıyoruz.”ifadesini kullandı.

Bu Haberi Yorumlayın..