• Anasayfa /
  • /
  • Sakarya Üniversitesi, Fırat Tanış’ın oyununu iptal etti

Sakarya Üniversitesi, Fırat Tanış’ın oyununu iptal etti

11 Ocak 2019 13:20 Gündem
Sakarya Üniversitesi, Fırat Tanış’ın oyununu iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sanatçılar Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ı hedef göstermesinden sonra oynadıkları oyunlar da tek tek iptal edilmeye başlandı.
Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan’ın haberine göre, tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü’nün Antep’te sahne almasının yasaklanmasından sonra Sakarya Üniversitesi de oyuncu Fırat Tanış’ın tiyatro oyunu için verilen Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi tahsisini iptal etti.
İptal iddialarını Artı Gerçek’e doğrulayan Tanış’ın “Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım” adlı oyunların organizasyonunu üstlenen Anıl Medya yöneticisi, üniversite yönetiminin kendilerine gerekçe olarak Tanış’ın “politik” ve “Gezici” olmasını gösterdiğini belirtti.
Cumhuriyet Sahnesi, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile 20 Ocak’ta Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan “Azizname” oyununun salon tahsisinin iptal edildiğini açıkladı. Açıklamada, salon tahsisinin iptalinin gerekçesinin Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e verilen destek olduğu iddia edildi. Daha önce Biletix üzerinden satışa sunulan oyun biletlerin de satış takviminden çıkarıldığı görüldü.
Levent Üzümcü’nün oynadığı “Anlatılan Senin Hikâyendir” isimli oyununun yanı sıra Barış Atay’ın “Sadece Diktatör” adlı oyunu da yasaklanmıştı.

 

Bu Haberi Yorumlayın..

Benzer Haberler