Sincan Cezaevi Karıştı

21 Aralık 2018 22:07 Gündem
Sincan Cezaevi Karıştı

Ankara'nın Sincan ilçesinde yer alan Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi'nde olay çıktığı, çok sayıda çocuk ve gardiyanın yaralandığı bildirildi.

Gardiyanlarla çocuklar arasında henüz bilinmeyen bir sebeple yaşanan gerginliğin kavgaya dönüştüğü ileri sürülürken, olayda 14 gardiyan ile 7 çocuğun yaralandığı, olayın ardından cezaevine çok sayıda ambulans sevk edildiği belirtildi.

Yaralıların çevre hastanelerde tedavi altına alındığı, olay nedeniyle cezaevi içinde ve dışında güvenlik tedbirlerinin artırıldığı gelen bilgiler arasında.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada yaralanan çocuklardan hastaneye sevk edilen olmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Bugün (21.12.2018) akşam saatlerinde Sincan çocuk kapalı ceza infaz kurumunda tutuklu olarak bulunan çocuklar arasında yaşanan tartışmaya görevli infaz koruma memurlarının müdahalesi sırasında 7 çocuk ile 14 infaz koruma memuru hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır."

Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi daha önce de hak ihlalleri nedeniyle gündeme gelmişti.

Bu Haberi Yorumlayın..

Benzer Haberler