Sokağa çıkma yasağı sona erdi

04 Mayıs 2020 00:35 Gündem
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 3 gündür uygulanan sokağa çıkma yasağı bitti.
Sokağa çıkma yasağı sona erdi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilde uygulanması kararlaştırılan 3 günlük sokağa çıkma yasağı daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandığı üzere bu gece saat 24.00 itibarıyla sona erdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLER

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ile Zonguldak.

DİĞER YASAKLAR DEVAM EDİYOR MU?

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “31 il için getirilen şehir giriş/çıkış kısıtlaması ve ülke genelinde 65 yaş ve üstü İle kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ve 20 yaş altındaki çocuklarımız/ gençlerimizin sokağa çıkmalarına ilişkin kısıtlamalar (istisnalar hariç) ise aynı şekilde devam etmektedir.” denildi.

27 BİN 828 KİŞİYE İŞLEM YAPILDI

İçişleri Bakanlığı’ndan, sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı 1 Mayıs Cuma günü ile 3 Mayıs Pazar günü saat 20.00 arasında karara uymayan toplam 27 bin 828 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığı açıklanmıştı.

Yine Bakanlıktan, 3 Mayıs Pazar günü saat 20.00 itibarıyla 47 ildeki bir ilçenin tamamında, 4 beldede, 61 mahallede, 61 köyde ve 6 mezrada olmak üzere 133 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulandığı, 54 ildeki 247 yerleşim yerinde ise karantinanın kaldırıldığı bildirilmişti.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

AKP’nin görünmez ortakları!

Gündemde Son Dakika