TGC Başkanı Olcayto: Hrant Dink bir değerdi

18 Ocak 2019 17:49 Gündem
TGC Başkanı Olcayto: Hrant Dink bir değerdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Hrant Dink'in katledilişinin 12. yılında yaptığı açıklamada "Hrant Dink'in canına kasteden katillerin, onları azmettiren kişilerin biran önce ortaya çıkarılması Türk adaletinin öncelikli görevi olmalıdır" vurgusu yaptı.

"Agos Gazetesi’nin kurucularından gazeteci-yazar Hrant Dink’i hain bir saldırı sonucu aramızdan ayrılışının 12. yılında Hrant Dink'i sevgiyle, özlemle anıyoruz" diyen Olcayto mesajını şöyle sürdürdü:

Türkiye' de Türk ve Ermeni halklarının birlikteliğinin, dostluğunun gelişmesi için uzun yıllar uğraş veren Hrant Dink ayrıca demokrasiye olan inancı ve insan odaklı çalışmalarıyla da toplumda kendine yer açmış bir değerdi.

"DAVANIN BİRAN ÖNCE SONUCA ULAŞMASINI İSTİYORUZ"

Nefret söylemleriyle Hrant'ı eli silahlı tetikçilerin hedefine oturtan çevrelerin aradan geçen 12 yıl sonra vicdanlarında en ufak bir sızlama duyup duymadıklarını doğrusu merak ediyorum.

12 yıldır Hrant Dink'in ölümünden sorumlu olanları ortaya çıkarmak için açılan davalarda hala adaletin tecellisi açısından umut yeşerten bir süreç göze çarpmamaktadır. Devam eden, Mart ayına atılan duruşmaların biran önce sonuca ulaşmasını istiyor ve bekliyoruz.

"IŞIKLAR İÇİNDE UYU GÜZEL İNSAN"

Hrant Dink meslektaşımızdı, dostumuzdu her platformda barışı savunan insan odaklı, usta bir gazeteciydi. Onu hiç unutmadık. Acısı hep yüreğimizde, umuyoruz ki bundan böyle gazetecileri, sanatçıları, düşün insanlarını hedefe koyan mecralara ülkemizde geçit verilmez. Işıklar içinde yat güzel insan.

Bu Haberi Yorumlayın..

Benzer Haberler