• Anasayfa /
  • /
  • TYB’nden ‘kitabevlerini yaşatalım’ çağrısı

TYB’nden ‘kitabevlerini yaşatalım’ çağrısı

03 Mayıs 2020 17:17 Kitap
Türkiye Yayıncılar Birliği “kitabevlerini yaşatalım” çağrısı yaparak il ve ilçelerde açık olan, internet sitesi üzerinden hizmet veren ve sipariş yoluyla evlere kitap götüren kitabevlerini tespit edip internet sitesinde paylaştı.
TYB’nden ‘kitabevlerini yaşatalım’ çağrısı

Koronavirüs salgınının yayıncılık sektörü üzerindeki etkilerini ölçmek için çeşitli çalışmalar yapan Türkiye Yayıncılar Birliği, kitabevlerine yönelik de bir anket çalışması gerçekleştirdi. Birliğin 9-14 Nisan 2020 tarihleri arasında veri tabanında bulunan kitabevlerine gönderdiği anketi 55 ilden 224 kitabevi yanıtladı. Çeşitli il ve ilçelerde açık olan, internet sitesi üzerinden hizmet veren ve sipariş yoluyla evlere kitap götüren kitabevleri tespit edilerek oluşturulan liste internet sitesinde yayımlandı.

Yayıncılık sektörü için çok önemli olan kitabevlerinin bu krizi atlatması ve yaşatılması gerektiğini vurgulayan Türkiye Yayıncılar Birliği, yayımladığı listeyle okurları, kendi bölgelerindeki kitabevlerinden alışveriş yapmaya ve onlara destek olmaya davet etti.
​Çeşitli il ve ilçelerde hizmet veren kitabevlerine şuradan ulaşılabilir.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

AKP’nin görünmez ortakları!

Gündemde Son Dakika